[4 CON] IC AMS1117-3.3V SOT-223 (SMD Dán) (AMS1171117 3V3 3.3V)
Thiết Bị Âm Thanh > Khác || [4 CON] IC AMS1117-3.3V SOT-223 (SMD Dán) (AMS1171117 3V3 3.3V)
  • Hỗ trợ xuất hóa đơn đỏ
Giới thiệu [4 CON] IC AMS1117-3.3V SOT-223 (SMD Dán) (AMS1171117 3V3 3.3V)
IC NGUỒN AMS1117-3.3V SOT223 (DÁN)
FEATURES APPLICATIONS
• Three Terminal Adjustable or Fixed Voltages* • High Efficiency Linear Regulators
1.5V, 1.8V, 2.5V, 2.85V, 3.3V and 5.0V • Post Regulators for Switching Supplies
• Output Current of 1A • 5V to 3.3V Linear Regulator
• Operates Down to 1V Dropout • Battery Chargers
• Line Regulation: 0.2% Max. • Active SCSI Terminators
• Load Regulation: 0.4% Max. • Power Management for Notebook
• SOT-223, TO-252 and SO-8 package available • Battery Powered Instrumentation
Datasheet:
http://www.advanced-monolithic.com/pdf/ds1117.pdf
Điện tử Minh Nguyên CHIPN24
- 32/70/1D Ông Ích Khiêm, P.14, Q.11, TP.HCM
(Hẻm 32 Gần ngã tư Bình Thới - Ông Ích Khiêm, vào hẻm 32/70 rẽ trái hẻm đầu tiên sẽ thấy số 1D)
- Website: http://chipn24.com
- Bán hàng: 028.6264.1482 - 0965.605.840
- Kỹ thuật: 0906.810.765 - 0965.609.450
- BÁN HÀNG TRỰC TIẾP: TỪ T2-CN: 8h00' sáng - 20h00' tối
- BÁN HÀNG ONLINE: TỪ T2-T7: 8h00' sáng - 16h00' chiều
- HỖ TRỢ KỸ THUẬT: TỪ T2-T7: 8h00' sáng - 17h00' chiều
Hình ảnh sản phẩm